لاغری موضعی

کاهش وزن و تناسب اندام اخیراً به خصوص در بین خانم ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. واقعیت این است که مهم نیست از چه رژیم لاغری استفاده می کنید، فرآیند چربی سوزی برای شما به طور کلی و در تمام بافت های بدن اتفاق می افتد. همه ما بر اساس ساختار ژنتیکی خود چربی بیشتری در قسمت های خاصی از بدنمان ذخیره می کنیم.

لاغری موضعی

این نقاط معمولا روی باسن یا شکم قرار دارند و کاهش چربی در این نواحی را دشوار می کند. با توجه به موارد ذکر شده استفاده از دستگاه های لاغری موضعی می تواند در کاهش بافت چربی این نواحی بسیار موثر باشد. برای این منظور قصد داریم در این مقاله از مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی، کاپیتان اسبق تیم پرسپولیس به معرفی این دستگاه ها بپردازیم.

لاغری موضعی با دستگاه

خوشبختانه روش های غیر تهاجمی و مدرنی وجود دارد که با آن می توانید بدون نیاز به جراحی یا بیهوشی وزن خود را کاهش دهید. در این روش از دستگاه های لاغری موضعی برای حذف سلولیت های متراکم و چربی های انباشته شده در قسمت های خاصی از بدن استفاده می شود.

یکی از روش های کاهش وزن موضعی استفاده از دستگاه های مختلف برای آب کردن چربی در قسمت های خاصی از بدن بدون جراحی یا ورزش است. به این روش ها کاهش وزن موضعی با دستگاه می گویند. به لطف فناوری های جدید، می توان بدون جراحی، بدون ایجاد اسکار و بدون گذراندن دوره نقاهت، کاهش بافت چربی در برخی از قسمت های بدن را تجربه کرد.

لاغری موضعی با دستگاه شامل درمان های کم تهاجمی است که به طور انتخابی سلول های چربی را در مناطق خاص تجزیه می کند. این روش اندازه رسوبات چربی زیر جلدی (رسوبات چربی که در زیر پوست، اما بالای ماهیچه ها هستند) را کاهش می دهد. علاوه بر این روش میتوان به استفاده از رژیم درمانی نیز اشاره کرد. جهت اطلاع از این روش می توانید به مطلب اصلی رژیم درمانی در مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی مراجعه کنید.

درباره فواید کاهش لاغری موضعی با دستگاه:

  • دوره نقاهت کوتاه یا بدون دوره نقاهت است.
  • بدون بیهوشی عمومی، بریدن یا ایجاد زخم و اسکار
  • عوارض جانبی آن برای اکثر بیماران نادر است.
  • نتایج آن دقیق است و به بیماران اجازه می دهد تا تصمیمات آگاهانه بگیرند.
  • تا زمانی که بیمار وزن خود را حفظ کند نتایج پایدار هستند.

لاغری موضعی شکم و پهلو

امروزه روش‌ های غیر تهاجمی مختلفی مانند روش کرایولیپولیز برای فریز کردن چربی، روش پوستی با استفاده از دستگاه LPG، روش رادیو فرکانسی (RF)، استفاده از امواج اولتراسوند با دستگاه کویتیشن، روش تزریق یا مزوتراپی و غیره وجود دارد که به خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن و لاغری موضعی شکم و پهلو و سلولیت کمک می کنند.

به طور کلی اساس کار اکثر این دستگاه های لاغری شکستن سلول های چربی زیر پوست با استفاده از گرمای ایجاد شده از امواج ساطع شده دستگاه است. چربی آزاد شده برای تولید انرژی در بدن استفاده می شود و مواد سلولی اضافی نیز توسط سیستم لنفاوی خارج می شود.

نحوه محاسبه هزینه لاغری موضعی

برای تعیین هزینه لاغری موضعی باید از کلینیک مورد نظر بازدید کرد و پس از اولین ویزیت در مورد تعداد نوبت های لازم و قیمت به توافق رسید. به دلیل تفاوت های فیزیکی و ویژگی های فردی در افراد مختلف، این مقادیر تغییر می کند که در ادامه به آن پرداخته می شود:

نوع و برند دستگاه لاغری موضعی

بدون شک استفاده از وسایل غیر استاندارد و متنوع برای زیبا جویان هزینه کمتری دارد اما خطراتی را نیز به همراه خواهد داشت.

تعداد جلسات مورد نیاز برای رسیدن به وزن مورد نظر

برای اطلاع از تعداد جلسات مورد نیاز، بهتر است اطلاعات کلی مانند قد، وزن، سن و موارد دیگر را به پزشک در کلینیک بدهید تا با تعیین جلسات، هزینه کاهش وزن موضعی برآورد شود.

کلینیک انتخابی شما

هزینه های کاهش وزن ممکن است در نقاط مختلف شهر یا کشور متفاوت باشد. مناطقی که درآمد و سطح رفاه بالاتری دارند تمایل دارند هزینه بیشتری برای خدمات پزشکی و آرایشی بپردازند.

سطح تجربه و مهارت کارکنان

همانطور که انتظار می رود، پزشکان با تجربه و تخصص بیشتر تمایل به دریافت هزینه ها و حقوق بالاتر دارند. از طرفی کلینیک ها و پزشکان تازه تاسیسی که به تازگی پا به عرصه زیبایی و درمان گذاشته اند با تخفیف های ویژه و برگزاری جشنواره ها هزینه کاهش وزن را کمتر اعلام می کنند. اما انتخاب یک پزشک با تجربه و حرفه ای می تواند نتایج بهتر و خطر کمتری را به همراه داشته باشد.

مناطق تحت درمان

اگر به دنبال کاهش وزن موضعی به طور همزمان و در چندین قسمت مختلف بدن هستید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

کلام پایانی

در روش های کاهش وزن با دستگاه، چربی بدن توسط دستگاه های مخصوص تجزیه می شود. در این روش ها می توانید کمی تغییر سایز را در قسمت ‌های مورد نظر تجربه کنید. اما بهتر است برای حفظ نتایج باید وزن خود را ثابت نگه دارید و مطمئن شوید که با یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل وزن اضافه نمی کنید.