زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت روشی برای شکل دادن به خط و زاویه فک است. افرادی که چانه های کوچکی دارند می توانند این مشکل را به روش های مختلفی حل کنند. علاوه بر این افرادی که در قسمت پایین صورت و گردن خود چربی بیشتری دارند و به دلیل افزایش سن یا چاقی خط فک خود را از دست داده اند نیز می توانند از این روش به نتایج ایده آلی دست یابند.

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت به روش های مختلفی انجام می شود. بسته به نوع استخوان بندی و میزان چربی در ناحیه فک و چانه، پزشکان بهترین روش زاویه سازی را توصیه می کنند. زاویه سازی را می توان از طریق هر دو روش جراحی و غیر جراحی انجام داد. این روش در مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی، بازیکن اسبق تیم پرسپولیس انجام می شود.

زاویه سازی فک

زاویه سازی فک یک روش کم تهاجمی برای جوان سازی و بهبود فرم صورت است. این روش نوعی روش زاویه صورت است. در این روش با ایجاد زاویه بر روی صورت و کشش پوست، اثر مورد نظر حاصل می شود. در تمرینات زاویه سازی رعایت نسبت اجزای صورت بسیار مهم است. عدم رعایت این نسبت ها می تواند تاثیر منفی بر روی صورت داشته باشد.

اگر با وجود رژیم غذایی و ورزش هنوز خط فک ایده آلی ندارید، می توانید با مشاوره متخصص پوست، مو و زیبایی، با روش های مختلف زاویه سازی فک را انجام دهید.

زاویه سازی چانه

زاویه سازی چانه در اصل به معنای شکل دادن به چانه است. بعضی از افراد برای زاویه دادن به چانه و کوچکتر کردن چانه خود مجبور به جراحی چانه می شوند. برخی افراد می توانند از تزریق ژل های مختلف برای زاویه دادن به صورت و چانه خود استفاده کنند.

افرادی که صورت های گرد یا بیضی دارند اغلب زاویه سازی چانه را انجام می دهند. این مشکل ربطی به چاق یا لاغر بودن فرد ندارد زیرا زاویه صورت به نوع استخوان های صورت مربوط می شود.

شاید تا به حال چهره هایی دیده باشید که چانه کمی عقب تر بوده و به گردن نزدیکتر شده است، در این افراد می توان از ژل یا چربی برای زاویه سازی چانه بدون جراحی استفاده کرد.

زاویه سازی بینی

بینی جزئی از صورت است و فرم آن در زیبایی بسیار موثر است. در مرکز صورت قرار دارد و آشکار تر است. برخی از افراد ممکن است شکل بینی خود را دوست نداشته باشند. یا احساس می کنند فرم بینی با آرایش صورتشان ناسازگار است. به خصوص کسانی که بینی های کج یا سر و نوک بینی آویزان دارند.

این مطلب را نیز بخوانید: جوانسازی پوست

این افراد به دنبال راه حل هایی برای اصلاح ساختار بینی خود هستند. خبر خوب این است که برخلاف گذشته که جراحی تنها راه حل برای تغییر شکل بینی بود، روش های امروزی برای اصلاح بینی ریسک کمتری دارند. حل بسیاری از مشکلات ظاهری و شکل دهی و زاویه سازی بینی با روش هایی مانند تزریق ژل یا فیلر قابل انجام است.

در روش غیر جراحی زاویه سازی بینی، پزشک می تواند با تزریق فیلر، زاویه را تغییر دهد و بینی شکل ایده آلی پیدا کند. در این روش یک ماده ژل مانند وجود دارد که اسید هیالورونیک است. این پرکننده به پوست و لایه‌ های عمیق ‌تر آن در زیر آن منتقل می ‌شود. اثربخشی این روش می تواند از چهار ماه تا سه سال باشد. این روش در کلینیک زیبایی شاهرودی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس انجام می شود.

زاویه سازی لب

زیبایی لب‌ ها می ‌تواند چهره را جذاب ‌تر کند، به‌ خصوص آن ‌هایی که لب‌ های نازک یا بد شکل دارند.

اما امروزه برای رفع این مشکل و فرم دهی لب ها روش های مختلفی وجود دارد که می تواند زیبایی لب های شما را بازگرداند و در واقع این روش ها می توانند لب های برجسته و برآمده را به میزان دلخواه برای شما فراهم کند.

می توانید از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک اطراف لب استفاده کنید. یکی از روش هایی که نتایج دائمی دارد، جراحی پروتز لب است که می تواند در طولانی مدت لب های شما را برجسته کند.

اما در فرم دهی لب از روش های نیمه تهاجمی نیز استفاده می شود که اثرات نیمه موقتی خواهد داشت، اگر لب های زیبایی دارید و از فرم صورت خود راضی هستید می توانید از روش های غیر تهاجمی استفاده کنید. روش های نیمه موقت عوارض کمتری نسبت به روش های دائمی دارند.

زاویه سازی چشم

ممکن است علاقه مند به زاویه سازی ناحیه اطراف چشم خود باشید یا ممکن است علائم پیری مانند پوست اضافی روی پلک ها یا گودی زیر چشم داشته باشید که می تواند شما را پیرتر نشان دهد و یا عصبانی، ناراحت یا خسته به نظر برسید. خوشبختانه چندین راه غیر تهاجمی برای جوان سازی چشم وجود دارد.

بوتاکس و دیسپورت رایج ‌ترین روش ‌های درمانی هستند که می ‌توانند باعث کاهش چروک ‌های دور چشم، خطوط اخم بین چشم‌ ها و خطوط پیشانی شوند و باعث بلند کردن جزئی ابروها و پلک ‌ها شوند. هر دو نوروتوکسین حرکت ماهیچه هایی که باعث اخم می شوند را کاهش می دهند. خطوط صورت نیز هنگامی که حرکت محدود می شود کوچک می شود.

زاویه سازی ابرو

ابرو یکی از عناصر زیبایی صورت است. به طور کلی، ابروهای هر کسی متفاوت است. ما اغلب از بوتاکس برای زاویه سازی و اصلاح عدم تقارن ابرو استفاده می کنیم. ماهیچه های پیشانی ابروها را به سمت بالا و ماهیچه های چشمی ابروها را به سمت پایین می کشند که معمولا به عضلات اطراف چشم تزریق می شود.

با تضعیف این عضله، ابروها توسط عضلات پیشانی به سمت بالا کشیده می شوند. بوتاکس نیز می تواند عدم تقارن ابرو را اصلاح کند و بسته به علت عدم تقارن، عضله غیر فعال می شود. این روش در کلینیک زیبایی شاهرودی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس انجام می شود.

زاویه ‌سازی صورت با جراحی

ابتدا سی تی اسکن از صورت بیمار برای معاینه دقیق تری انجام می شود. در حین جراحی فک بیمار تحت بیهوشی کامل است و عمل جراحی 3 ساعت طول می کشد. اگر جراح بخواهد جراحی فک را با جراحی های دیگر ترکیب کند، مدت زمان جراحی بیشتر می شود. اگر زاویه فک خیلی زیاد باشد، جراح این قسمت از استخوان را می تراشد. البته اصلاح بدون از دست دادن کامل زاویه فک انجام می شود.

این مطلب را نیز بخوانید: میکروبلیدینگ

معمولاً برش هایی در داخل دهان ایجاد می شود تا جای زخم پنهان شود. پس از ایجاد برش، دسترسی به فک پایین حاصل می شود. در مرحله بعد، تغییرات لازم با استفاده از تکنیک های مختلف انجام می شود.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

برای افرادی که صورت کوچکتری دارند، تزریق ژل گزینه مناسبی برای آنهاست. فیلر های پوستی نواحی مختلف صورت را پر کرده و به ایجاد تقارن کمک می کنند. این ژل ها حاوی اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد و عوارض جانبی ندارد.

زاویه فک و چانه را می توان با تزریق ژل در محل مناسب اصلاح کرد. با تزریق فیلر، چانه کوتاه بلندتر می شود و خط فک مشخص تر می شود.

بالا بردن چند میلی متری چانه می تواند تاثیر بسیار مثبتی روی صورت داشته باشد. برای این درمان حتما به یک متخصص زیبایی با تجربه و ماهر مراجعه کنید. زیرا اگر فرد تجربه کافی نداشته باشد، تقارن دو طرف صورت از بین می رود و زاویه سازی شکل غیر طبیعی به خود می گیرد.

زاویه سازی صورت با نخ

روش غیر تهاجمی زاویه سازی با نخ گزینه مناسبی برای افراد دارای افتادگی پوست در ناحیه پایین صورت و فک است. در این روش با یک سوزن، نخ را وارد پوست کرده و آن را در ماهیچه های صورت قفل می کنند. این نخ‌ ها اغلب خاردار هستند. خار های روی نخ از حرکت نخ در زیر پوست جلوگیری می کند.

زاویه سازی فک با تزریق فیلر

فرم دادن به فک با پر کردن پوست با تزریق فیلر ایجاد می شود. در طول درمان، مقادیر مختلف فیلر به نواحی مختلف فک تزریق می شود. در این روش، با پر کردن قسمت‌ های خاصی از چانه از داخل، زوایای و انحنای چانه و فک تغییر شکل می ‌یابد و در نتیجه فک برجسته تر و خوش‌ فرم تر می ‌شود.

برای رفع افتادگی پوست در فک و قسمت پایین صورت، تزریق فیلر پوستی می تواند پوست شل زیر فک را پر کرده و فک بیمار را جوان کند.

زاویه سازی صورت با لیزر پلاسما جت

این روش یک تکنولوژی پیشرفته سفت کردن پوست است. این روش می تواند پوست گردن، اطراف دهان و فک را بهبود بخشد و افتادگی پوست را از بین ببرد. گاز یونیزه در پلاسما جت استفاده می شود. این گاز می تواند لایه های پوست را تحریک کند. بافت سطحی اضافی برداشته می شود و گرمای ایجاد شده به سفت شدن پوست و تولید کلاژن بیشتر کمک می کند.

این روش غیر تهاجمی برای افرادی که دارای خط فک نامشخص به دلیل افتادگی پوست در ناحیه گردن و چانه هستند و از غبغب رنج می برند قابل استفاده است. در این درمان معمولا از کرم بی حس کننده موضعی استفاده می شود.

انجام این عمل زیبایی کمتر از یک ساعت طول می کشد و نتایج آن می تواند تا 5 سال باقی بماند. این روش در مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس انجام می شود.