جوانسازی پوست

با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش می ‌یابد در نتیجه تولید کلاژن و الاستین پوست کاسته می ‌شود و پوست شروع به شل شدن و افتادگی خواهد کرد. جوانسازی پوست به فرآیندی گفته می‌ شود که طی آن از تکنیک ‌های متفاوت برای جوانسازی و بازگرداندن شادابی و جوانسازی صورت استفاده می‌ شود. اکثر روش‌ های جوان سازی پوست براساس تحریک پوست به موجب کلاژن سازی هر چه بیشتر پی ریزی شده‌ اند.

جوانسازی پوست

هر کدام از روش‌ های جوانسازی نظیر هایفوتراپی، تزریق ژل، لیزر درمانی و …مقدار اثر و مدت زمان مشخصی دارند. بازه زمانی اثربخشی شیوه‌ های جوان سازی پوست با ملاحظه به سن، میزان افتادگی پوست و مهمتر از همه مواظبت‌ های شخصی پیش و پس از بکارگیری از این شیوه‌ ها تعیین می ‌شود.

روش ‌های مختلفی برای جوانسازی صورت وجود دارد. از جمله روش‌ های طبیعی جوانسازی پوست می‌ توان به گذاشتن ماسک های گیاهی، استفاده از محصولات مراقبت پوستی، تغذیه سالم و فعالیت بدنی اشاره کرد. اما امروزه روش‌ های جراحی و تزریقی مانند بوتاکس، لیزر، لیفت و…  جهت انجام جوانسازی پوست صورت انجام می‌ شود.

اگر به دنبال روش‌ های جدید جوانسازی پوست هستید ممکن است در میان این اسامی مختلف و تکنیک‌ های گسترده گیج شوید و نتوانید تشخیص دهید که کدام خدمات جوانسازی پوست برای شما مفید است. از طرفی ممکن است در پیدا کردن پزشک مطمئن نیز دچار سردرگمی شوید.

در این مطلب، مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی سعی کرده است تعدادی از روش‌ های جوانسازی پوست را مرور کند و در انتها راهنمایی مناسب برای انتخاب دکتر پوست خوب و مطمئن ارائه دهد. پس اگر شما هم به دنبال زیبایی هستید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک روش کاربردی دیگر جهت جوانسازی پوست است. این روش یک داروی تزریقی است که با معلول کردن عضله ها سبب رفع خط های پوستی می شود. بوتاکس از سم بوتولینوم نوع A تولید شده که به شکل غیر دائمی سبب معلول شدن عضله ها می شود. دلیل عمده تولید چین و چروک های صورت ،تحرک عضلات است. بنابراین چنانچه آنها را فلج نمایید خط های موجود بر روی پوست صورت هم از بین می روند.

تزریق فیلر

فیلرها یا حجم دهنده های پوستی معمولا موادی هستند که بافتی مانند ژل دارند و جهت جوانسازی پوست به کار برده می شوند. تزریق ژل های پوستی در عمق پوست را می توان جهت ترمیم حجم از دست رفته، برطرف نمودن چین و چروک و بهسازی فرم خمیدگی های سطحی صورت و بدن بکار برد. بهتر است بدانید که این روش پس از تزریق بوتاکس بهترین روش جهت جوانسازی پوست در دنیا است.

لیزر اندولیفت

اندولیفت یکی از روش‌های جدید جوانسازی پوست است. در این روش کم تهاجمی، فیبر بسیار نازکی وارد پوست می ‌شود و درون لایه‌‌ های عمقی پوست قرار می‌ گیرد. فیبری با استفاده از اشعه‌ لیزر مادون قرمز (فرو سرخ) کلاژن‌ سازی پوست را تحریک کرده و باعث ذوب شدن تجمعات اضافی چربی می‌ شود.

به این ترتیب شاهد کاهش افتادگی و سفتی پوست خواهیم بود. لیزر درمانی با کمترین تهاجم و به شکل سرپایی و بدون هیچ گونه بیهوشی صورت می گیرد.

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یکی از  تکنیک ‌های غیرجراحی جوان ‌سازی صورت است و شامل قرار دادن نخ‌ های ظریف در لایه ‌های عمیق پوست است که بسیار کم تهاجمی است. این روش شامل تزریق نخ های پلی دیوکسانون یا مواد زیست سازگار است که به لایه های عمیق درم وارد می شود و با جوانسازی صورت بدون جراحی به یک اثر لیفتینگ بسیار فوری و موثر برای کاهش شلی و چین و چروک صورت و گردن می رسد  .

در این روش لیفت صورت، بافت‌ های آویزان شده صورت به نقاط دیگر ثابت می‌ شوند تا افتادگی پوست را برطرف کنند. به این ترتیب جوانسازی تقریبا دائمی صورت حاصل می شود  که می توان آن را در یک جلسه به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری در بیمارستان انجام داد.

نخ  های کششی  که برای تحریک تولید کلاژن استفاده می شوند، در صورتی که باعث ناراحتی بیمار شوند، می توانند تحت بی حسی موضعی گذاشته شوند.

هایفوتراپی

هایفوتراپی روشی برای لیفت صورت است که جایگزین روش های جراحی شده است و برای جوانسازی پوست به کار می رود. از امواج فراصوت برای افزایش تولید کلاژن و محکم تر شدن بافت پوست می شود. دستگاه هایفوتراپی لایه های زیرین پوست را هدف قرار می دهد. تاباندن امواج فراصوت منجر به گرم شدن بافت پوست می شود.

وقتی دمای بافت به میزان معینی بالا برود، به عنوان آسیب شناسایی می شود و سلول های پوست برای مقابله با این آسیب تولید کلاژن را افزایش می دهند. از آنجایی که هایفوتراپی بر بخش خاصی از بافت های زیرین متمرکز می شود، آسیبی به سطح پوست نمی رساند.

بهترین روش جوانسازی پوست

در بالا تعدادی از روش‌های جوانسازی پوست صورت مطرح شد. تعیین بهترین روش جوانسازی و ترمیم آسیب پوستی به طور قطعی امکان پذیر نیست. برای تعیین بهترین روش بهتر است هر فرد مطابق با خواسته ها و شرایط فیزیکی و پزشکی پوست خود و مشاوره با پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی یک یا ترکیبی از روش ها را انتخاب کند. مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی با مدیریت جناب آقای رضا شاهرودی کاپیتان اسبق تیم پرسپولیس با بهره گیری از بهترین پزشکان و متخصصین این حوزه محیطی کاملا امن و مجهز را برای مراجعه‌ کنندگان خود فراهم آورده است.