تزریق ژل، چربی و بوتاکس

با افزایش سن و برخی عوامل محیطی ، استرس و غیره تولید کلاژن و الاستین پوست کاهش می‌یابد در نتیجه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و حساسیتش به چروک‌ها افزایش خواهد یافت و به تدریج خطوطی روی پوست ایجاد خواهد شد. برای برطرف کردن خط خنده و اخم و رفع چین و چروک‌ها و برجسته‌سازی راه‌های مختلفی وجود دارد. از مهم‌ترین روش‌های درمان و جوانسازی پوست می‌توان به تزریق ژل، چربی و بوتاکس اشاره کرد.

تزریق بوتاکس

لازم به ذکر است که تزریق بوتاکس، چربی و ژل هر سه روش‌های ایمن و بدون نیاز به جراحی برای جوانسازی پوست هستند. این روش‌ها در جهان طرفداران بسیار زیادی دارند و سالانه تعداد زیادی از افراد از این روش‌ها به منظور رفع چین و چروک صورت خود و جوانسازی پوست صورت خود استفاده می کنند.

تزریق ژل

از تزریق ژل صورت برای افزایش حجم و برجسته کردن لب، گونه، برجسته کردن چانه و رفع خط اخم و خنده استفاده می‌شود. برای خط اخم که با بوتاکس برطرف نمی‌شود با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست بازمی‌گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخند و چین‌هایی که از کناره‌های تحتانی بینی در دو طرف شروع شده و تا گوشه‌های دهان ادامه پیدا می‌کنند، از بین می‌روند.

ضمنا با برخی انواع آن می‌توان گود افتادگی‌ها و یا ورم زیر چشم یا فرورفتگی‌های برخی قسمت‌های پوست را کاهش داد. طول مدت دوام نتایج حاصل از تزریق ژل بستگی به نوع تزریق انجام شده دارد. پس از تزریق ژل صورت، امکان مشاهده نتایج فوری برای بیمار وجود دارد. با وجودی که مشاهده نتایج کامل ناشی از این تزریق به چند روز زمان نیاز دارد، شما احتمالاً تغییراتی را در ظاهر صورت خود حتی قبل از خروج از کلینیک مشاهده خواهید کرد.

تزریق چربی صورت

تزریق چربی به صورت یک روش درمانی است که برای رفع مشکلاتی مانند از دست دادن بافت، افتادگی، چین و چروک و خطوطی که در نواحی صورت مانند گونه، کانتور لب، خط لب، گونه، پیشانی و نوک چانه به دلیل از بین رفتن کلاژن و خاصیت ارتجاعی در طی فرآیند پیری ایجاد می‌شود، کاربرد دارد.

بر خلاف سایر مواد تزریقی که برای زیبایی استفاده می‌شوند و از محصولات مصنوعی ساخته شده‌اند، تزریق چربی هیچ گونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی‌کند، زیرا بافت چربی از بدن خود شما گرفته می‌شود. تزریق چربی به صورت ماندگاری بیشتری نسبت به سایر پرکننده‌ها مانند بوتاکس و ژل دارد.

میزان ماندگاری تزریق چربی به صورت تعیین می‌کند که چه مقدار از سلول‌های چربی منتقل شده زنده می‌مانند. این نرخ معمولاً حدود 40 درصد است و هر چه بشتر باشد ماندگاری بیشتری نیز دارد.

تزریق بوتاکس 

تزریق بوتاکس برای سه هدف اصلی، کنترل اسپاسم عضلانی، تعریق بیش از حد و به منظور زیبایی استفاده می‌شود. این تزریق برای افرادی که دارای چین و چروک هستند یا پتانسیل ایجاد چین و چروک زیاد بر روی صورت خود را دارند، بسیار مناسب است.

کاربرد زیبایی بوتاکس برای نرم کردن موقت خطوط بین ابروها، خطوط افقی پیشانی، خطوط پنجه کلاغی، خطوط لبخند در گوشه‌های دهان و همچنین از بین بردن چین و چروک‌های ناحیه گردن است. در عملیات لیفت موقت ابرو نیز می‌توان از بوتاکس استفاده کرد.

اثر تزریق بوتاکس بعد از چند روز شروع شده و در پایان هفته دوم تاثیر کامل خود را نشان می‌دهد. تاثیر تزریق پس از 3-4 ماه کاهش پیدا می‌کند و در پایان ماه 6 به طور کامل اثر آن پایان می‌‌یابد. توصیه می‌‌شود پس از از بین رفتن اثر، این روند را تکرار کنید تا نتایج مداوم و دائمی‌‌تری حاصل شود.

هزینه تزریق ژل، چربی و بوتاکس

هزینه تزریق ژل، چربی و بوتاکس متفاوت از یکدیگر بوده و با توجه به نوع فیلر مورد استفاده، مقدار فیلر تزریقی، ساختار پوست فرد و ناحیه‌ای که در آن تزریق صورت می‌گیرد تعیین می‌گردد. برای اطلاع دقیق از هزینه و تکنیک مورد نیاز از کارشناسان و متخصصین مطب پزشکی شاهرودی کمک بگیرید.

در این مرکز انواع برندهای معتبر نوروتوکسین (بوتاکس، دیسپورت، زئومین، مصپورت، دیستون) و برندهای معتبر فیلر (آلیاکسین، استالیج، تئسیال، نورومیس، پرفکتا) بنا به درخواست شما و تشخیص پزشک معالج ارائه می‌شود.