کاشت مو

کاشت مو یک روش پزشکی است که شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده از سر بیمار و پیوند آنها به قسمت‌های طاسی یا نازک‌ شده است. این تکنیک جراحی به افرادی که از ریزش مو رنج می‌برند کمک می‌کند تا اعتماد به نفس خود را بازیابند و به موهایی با ظاهری طبیعی دست یابند.

 

این روش کم تهاجمی است، نتایج طولانی مدتی را ارائه می‌دهد و حداقل زمان ریکاوری دارد، و آن را به یک انتخاب محبوب برای هر کسی که رویای ترمیم موهای سر خود را دارد تبدیل می‌کند. البته باید در نظر گرفت که این روزها بسیاری از افراد به استفاده از روشهای جایگزین کاشت مو ازجمله میکرواسکالپ سر روی آورده اند.

چگونگی انجام کاشت مو

کاشت مو یک نوع جراحی تخصصی است که توسط جراح متخصص انجام می­‌شود. جراح فولیکول­‌های مو را، از آن بخش­‌هایی که طاس نیستند یا از موهای موجود بر سطح پوست بدن، برمی­‌دارد و در نواحی طاس سر قرار می­‌دهد. عمل کاشت مو باعث می­‌شود، فولیکول­‌های آسیب‌دیده ترمیم شوند و دوباره رشد کنند.

انواع کاشت مو

کاشت مو با روش­‌های مختلفی انجام می‌­شود که متناسب با شرایط هر فردی متفاوت است. روش­‌های بسیاری برای کاشت مو وجود‌ دارند که چند مورد از آن­‌ها عبارتند از:

کاشت مو به روش  FUT

در این روش، فولیکول‌های اهدایی را از بانک موی پشت سر به شکل خط باریک نواری برمی‌دارند و در هر بار کاشت می‌توانند حدود ۱۴۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت را به ناحیه مورد نظر پیوند بزنند. این روش معمولا زمانی استفاده می‌شود که فرد طاسی شدیدی دارد اما در عین حال از بانک موی قوی برخوردار است.

کاشت مو به روش  FUE

تکنیک FUE یا FIT را روش تکامل‌یافته FUT می‌دانند، زیرا برداشت مو از پشت سر به شکل اتوماتیک و تک به تک انجام می‌شود. به همین دلیل احتمال باقی ماندن جای زخم در پشت سر به صورت نواری وجود ندارد و درد یا خونریزی کاهش می‌یابد.

کاشت‌مو به روش  SUT

این تکنیک در سطح پوست سر انجام می‌شود و به برش یا جراحی نیازی ندارد. درواقع روش SUT را باید بهترین روش کاشت مو دانست؛ زیرا در این تکنیک، گرافت را با فاصله کمتر از یک میلی‌متر پیوند می‌زنند و خط رویش مو در فرد بسیار طبیعی است.

کاشت مو به روش  BHT

این تکنیک یک روش جدید برای پیوند مو است و افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، می‌توانند از آن استفاده کنند. درواقع روش BHT به معنی کاشت مو از بدن به سر است.

بهترین روش برای کاشت مو

بهترین روش کاشت مو برای فرد به فرد متفاوت است. در واقع استفاده از کلمه­‌ مناسب‌­ترین روش کاشت مو می­‌تواند گزینه­‌ بهتری باشد زیرا بهترین روش با توجه به شرایط هر فرد متغیر است.

  • میزان طاسی
  • وضعیت بانک مو
  • تراکم مورد نظر
  • وضعیت خوب شدن زخم‌­ها
  • انعطاف پذیری پوست سر

و بسیاری موارد دیگر از جمله مواردی هستند که در تعیین بهترین روش کاشت مو برای هر فردی موثر است. بهترین روش کاشت مو با توجه به شرایط هر فرد متغیر است.

هزینه کاشت مو

اگر به فکر انجام عمل کاشت مو هستید؛ حتما به هزینه‌های آن فکر کرده‌اید. هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • هزینه کاشت مو به روش مورد استفاده آن بستگی دارد. بنابراین برای این که هزینه‌های کاشت مو را برآورد کنید، باید به پزشک مراجعه کنید تا بدانید که روش مناسب کاشت مو برای شما کدام است.
  • نوع مرکز کاشت مو از لحاظ اعتبار و تخصص کادر یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه هاست.
  • اندازه و ناحیه‌ای از سر که باید مو کاشته شود می‌تواند هزینه های کاشت مو را تعیین کند.

اگر قصد انجام عمل کاشت مو را دارید؛ پیشنهاد می‌کنیم حتما با کارشناسان مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی در ارتباط باشید تا به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهند.