کاشت ابرو

کاشت ابرو به منظور پر کردن و بهبود شکل ظاهری ابرو یک راه حل دائمی در افرادی که به علل ارثی یا افزایش سن ابروهای کم پشت دارند، محسوب می‌شود. به همین منظور موهای موردنیاز از قسمت‌های دیگر مانند پشت‌سر، برداشت و در ناحیه کم پشت و خالی کاشته می‌شود.

کاشت ابرو

کاشت ابرو به صورت طبیعی یک فرایند برای انتقال فولیکول‌های موی سر به نواحی خالی ابرو است، در کاشت ابرو برای انتقال فولیکول‌های از روشی مشابه کاشت مو استفاده می‌شود. هدف از این روش ترمیم و بهبود شکل و ظاهر ابروها و ایجاد ابروی پرتر و طبیعی‌تر است تا ظاهری جذاب‌تر به وجود آید.

موهای کاشته شده مانند موهای اصلی ابرو رشد می‌کنند و می‌توان آنها را حالت داد، کوتاه و یا حتی رنگ کرد تا مثل ابروهای طبیعی به نظر برسند.

موی ابرو از جنبه‌های مختلف، از جمله الگوی رشد، زاویه، واحدهای فولیکولی و چرخه رشد متفاوت است و همه اینها، کاشت ابرو را به یک روش منحصر به فرد و پیچیده تبدیل می‌کند. با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد موهای ابرو، کاشت ابرو طبیعی نیازمند مهارت و تخصص بالایی از جراحی است. از اینرو بسیاری از افراد از میکروبلیدینگ ابرو به جای کاشت ابرو استفاده می کنند.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو یک تکنیک بسیار پیشرفته پیوند مو است که به دلیل نیاز به ظرافت و حساسیت ناحیه پیوند، فقط باید توسط جراحان ماهر و باتجربه انجام شود، در این صورت می‌توان گفت که هیچ خطری نداشته و نتایج کاملاً موفقیت آمیزی خواهید داشت. مراحل کاشت ابرو به اختصار عبارتند از:

  1. طراحی ابروها
  2. اعمال بی حسی
  3. برداشت و آماده سازی گرافت
  4. کاشت
  5. مشاهده نتیجه نهایی کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو

توجه به این نکته ضروری است که در هر جراحی زیبایی، از جمله کاشت ابرو، ممکن است عوارضی ایجاد شود. با این حال، بسیاری از این عوارض موقتی هستند و خود به خود برطرف می‌شوند. برخی از عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

  • ممکن است بلافاصله پس از عمل تورم و کبودی در اطراف ناحیه پیوند و پلک‌های بالایی را تجربه کنید.
  • ریزش موقت موهای کاشته شده در مرحله کاتاژن و به دنبال آن رشد مجدد آنها
  • خونریزی، اگرچه نادر است، می‌تواند در طول عمل رخ دهد و ممکن است به مراقبت‌های پزشکی مناسب نیاز داشته باشد.
  • عفونت یک خطر بالقوه است، اما با مراقبت‌های مناسب پس از عمل و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، این خطر به حداقل می‌رسد.
  • اسکار و جای زخم جنبه‌های طبیعی روند بهبود هستند. با این حال، با تخصص یک جراح ماهر اسکارها معمولاً حداقل هستند و به خوبی در ناحیه طبیعی ابرو پنهان می‌شوند.

کاشت ابروی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابرو برای افرادی که ابروهای کم پشت یا ریزش ابرو دارند و می‌خواهند فرم ابروی خود را اصلاح کنند یا تراکم ابروهای خود را افزایش دهند، گزینه مناسبی است. علاوه بر این، کسانی که به دلیل اسکار، سوختگی یا دلایل دیگر دچار ریزش موی ابرو می‌شوند نیز می‌توانند از کاشت ابرو بهره‌مند شوند. با این حال، شرایط هر فردی متفاوت است و برای تعیین روش درمانی مناسب، مشورت با متخصص کاشت ابرو ضروری است.

هزینه کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی کار تخصصی است و مهارت و تخصص دکتر پوست در نتیجه‌ کاشت ابرو تاثیرگذار است. پس هزینه‌ کاشت با مهارت پزشک و امکانات مطب یا کلینیکی که در آن خدمات کاشت ارائه می‌شود، ارتباط مستقیم دارد. از جمله عوامل دیگری که می‌توانند بر هزینه عمل تأثیر بگذارند عبارتند از: تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای دستیابی به تراکم و شکل مطلوب ابروها، نوع پیوند مورد استفاده (یعنی استخراج واحد فولیکولی یا پیوند واحد فولیکولی) و وضعیت بانک مو.

سخن نهایی

قبل از تصمیم‌گیری درباره کاشت ابرو، مهم است با یک متخصص زیبایی مشورت کنید و در مورد نیازها و توقعات خود صحبت کنید. مطب پزشکی و زیبایی شاهرودی این امکان را فراهم کرده است که با بهترین متخصصین کشور ارتباط برقرار کنید و خدمات مشاوره دریافت کنید. شما می‌توانید با بهترین متخصصین پوست و مو در مورد انتخاب روش کاشت ابرو صحبت کنید و سپس با مراجعه حضوری، درمان خود را آغاز کنید.